خرید یو پی اس ایرانی

معرفی سیستم های برق اظطراری ups

دستگاه های UPS  برای مقابله با خطاهای شبکه برق AC طراحی و تولید میشوند .

این تجهیزات برای محافظت از سخت افزار های الکترونیکی مانند رایانه های شخصی و تجهیزات مخابراتی استفاده میشوند که در آنها وقفه یا قطعی برق میتواند باعث از دست دادن اطلاعات و اختلالات تجاری شود .

واحد یوپی اس در اندازه های مختلف متفاوت است بعضی ها برای طراحی چند ولت آمپر طراحی شده اند تا یک رایانه را به قدرت برسانند و واحدهای بزرگتری هم در حد چند مگا ولت آمپر برای مراکز رایانه ای ، کارخانه های بزرگ صنعتی و مراکز بیمارستانی و …. طراحی و ساخته میشوند .

یو پی اس چیست؟

یو پی اس (UPS ) همان مخفف کلمات Uninterruptible Power Supplies میباشد یا به عنوان منبع برق اضطراری و منبع برق بی وقفه شناخته شده است .

یو پی اس یک وسیله الکترونیکی است که برای حفاظت تجهیزات الکترونیک حساس از قبیل سیستم های مخابراتی . بیمارستانی . صنعتی و…. در برابر اغتشاشات از جمله نویز و قطعی برق مورد استفاده قرار میگیرد .

 

جهت رسیدن به این هدف مهم UPS  دو کار مهم انجام میدهد :

1_ افزایش کیفیت برق ورودی مصرف کننده های حساس با از بین بردن نویز و نوسانات برق شبکه یا کاهش اثرات آنها .

2_ ایجاد یک سیستم پشتیبان مطمئن هنگام قطع برق شبکه .

 

یک سیستم یو پی اس از چهار قسمت اصلی و مهم تشکیل و درست میشود :

  1. مبدل AC  به DC ( یکسوساز ) و شارژر باتری
  2. باتری
  3. مبدل DC  به AC ( اینورتر )
  4. کلیدها

نحوه کارکرد یوپی اس در ساده ترین ساختار به این صورت است که مصرف کننده از برق شبکه تغذیه میشود و هم زمان شارژر باتری موجود در سیستم UPS را شارژ میکند و به محض اینکه برق شبکه قطع شود یا از کیفیت مطلوب را از دست بدهد اینورتر بلافاصله با تبدیل ولتاژ DC باتری به برق متناوب AC توان مورد نیاز مصرف کننده را بدون ایجاد وقفه تامین میکند .

سیستم های مدرن یو پی اس به سه تکنولوژی تقسیم می شوند: آنلاین، لاین اینتر اکتیو و آفلاین