یو پی اس آفلاین چیست؟

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین : یو پی اس های offline همانند یو پی اس های لاین اینتر اکتیو کار میکند ولی ارتباطات ورودی input و خروجی output فقط از طریق bypass برقرار است.

یو پی اس های آفلاین معمولا زیر 1kva  یا 1 کیلو ولت آمپر هستند که با یو پی اس های lineinteractive تراز قیمت دارند و از یو پی اس آنلاین ارزان تر هستند.

یو پی اس های آفلاین لایه ی از سطح قدرت را حفاظت می کنند. یو پی اس های آفلاین از فیلترهای مختلف تشکیل شده اند که RFI / EMI نام گذاری شده اند.

وظیفه این فیلترها RFI / EMI این است که بار الکتریکی را با حفاظت های لازمه و مقادیر از پیش تایین شده از سنسورها توسط conrier voltage فراهم کنند.

کارکرد یو پی اس آنلاین چگونه است؟

هنگامی ups دچار نوسان میشود یک بار را بر خروجی اینورتر منتقل می کند. در حالت عادی کار یوپی اس آفلاین ، ولتاژهای ورودی و خروجی به همراه فرکانسهایشان را به ترتیب نشان میدهد. در این موقع اینورتر دستگاه خاموش است.

در یو پی اس های آفلاین output اینورتر موج مربعی دارد و اصطلاح آفلاین از اینجا نشات گرفته است.

مزایا و معایب یو پی اس آفلاین offline

استاندارد اختصاری ups های آفلاین VFD است. یو پی اس آفلاین در شرایط عادی و تغذیه برق شهری اینورتر شان خاموش است. حتی اگر در حالت روشن باشد (اینورتر) بی بار است و برق مصرف کننده ها از bypass تامین می شود.

وقتی برق شهری از ورودی دستگاه قطع می شود اینورتر شروع به کار می کند. سبکی و افزایش راندمان در زمان قطع برق و ارزان قیمت بودن آن ها از مزیت های این دستگاه به شمار می رود.

از معایب این دستگاه می توان به حل نشدن مشکلات و عیوب برق شهری (نوسان ، نویز و …) و انتقال آن به مصرف کننده ها از طریق bypass و محدودیت در استفاده از اینورتر به دلیل حرارت در استفاده از دستگاه در بازه ی زمانی زیاد و احتمال خرابی بسیار زیاد در انتقال برق شهری و به اینورتر را می توان از معایب این دستگاه بیان کرد.