یو پی اس پالایشگاه و پتروشیمی

سیستم های برق اضطراری یو پی اس پالایشگاه و پتروشیمی

یو پی اس پالایشگاه و پتروشیمی : پالایشگاه ها و پتروشیمی مکان های حساس و دارای تولیدات حیاتی هستند که ازتامین ارز در راستای فروش نفت و گاز بر عهده آنها می باشد.

پالایشگاه ها مجموعه هایی هستند که وظیفه ی آتها تبدیل مواد خام یا پالایش مواد به فراورده هایی است که مفید هستند. پالایشگاه ها به 2 صورت نفت و گاز در ایران فعالیت می کنند.

از این رو برای کار بهینه در این واحدها خدمات رسانی و تولید و تبدیل نفت خام و گاز خام به فراورده های مفید باید 24 ساعته کار شود.

برای اینکه این واحدهای صنعتی و شیمیایی در صورت قطع برق صنعتی با مشکل مواجه نشوند باید از یو پی اس های با توان های بسیار بالا و پشتیبانی باتری بک آپ بسیار زیاد استفاده کنند اغلب واحدهای صنعتی و کارخانجات بطور معمول از ژنراتور استفاده می کنند

ولی برای رفع افت ولتاژمعمولا باید از ups و استابلایزر استفاده کنند تا برق ژنراتور وارد خط شود.

همچنین استفاده از ups و استابلایزر باعث می شود نویزهای برق های ورودی و ایرادات آنها رفع شود و ولتاژشان تثبیت گردد.

این واحدها به قدری حائز اهمیت هستند که قطع چند ثانیه برق علاوه بر نابود کردن کار بهینه فشارهای مالی فراوانی را وارد می کنند.

در این واحدها به قدری از ابزارهای کنترل دقیق،سیستم های اطفاء حریق،سیستم های امنیتی (یو پی اس دوربین مدار بسته)، سیستم های محافظتی الکترونیکی استفاده می شوند که باید بدون قطع برق بصورت شبانه روزی فعالیت نمایند.