یو پی اس دستگاه سونوگرافی

یو پی اس دستگاه سونوگرافی

یو پی اس دستگاه سونوگرافی : این روزها به دلیل تشخیص درست در کلینیک های پزشکی و بیمارستان توسط پزشک از سونوگرافی برای بیماری های که غیر قابل تشخیص پزشک است و تنها با استفاده از آزمایش و دستگاه های پیشرفته قابل تشخیص است استفاده می کنند.

 

دستگاه سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی از دستگاه هایی است که زیاد در جامعه پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. سونوگرافی روشی است که تصویری از ناحیه مورد نظر را که به دستور پزشک نوشته شده است ارائه میدهد.

سونوگرافی تصویربرداری بدون ضرر برای انسان است که با استفاده از فراصوت کار میکنند و همانند دستگاه های سی تی اسکن و رادیوگرافی از اشعه  X استفاده نمیکند.

 

طرز استفاده از سونوگرافی چگونه است؟

برای انجام آزمایش سونوگرافی ، باید بیمار روی تخت دراز کشیده و توسط سونولژیست ژل خاصی بر روی ناحیه از بیمار که سونوگرافی قرار است انجام شود ، زده میشود.

سپس توسط دستگاهی که از طریق فراصوت تصویر برداری را انجام می دهد اطلاعات به کامپیوتر مربوطه وارد شده و نتیجه توسط چاپگر مخصوص آن چاپ می شود.

درحین سونوگرافی لرزش خفیف روی پوست بیمار احساس میشود که تصویربرداری را در محل انجام میشود و هیچ گونه آسیبی به بدن بیمار نمی رساند.

 

یو پی اس دستگاه سونوگرافی

فعالیت دستگاه های الکترونیکی و پزشکی در مراکز درمانی و بیمارستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این دستگاه ها در تمامی کلینیک ها و مراکز درمانی به صورت 24 ساعته در حال کار هستند. قطع برق ، افت ولتاژ ، نوسان و …. همگی برای کارکرد این دستگاه همانند سم عمل می کنند.

تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی بزرگ و معتبر دارای ژنراتور هستند (مراکز درمانی کوچک باید به یو پی اس مجهز شوند) که تا شروع فعالیت ژنراتور و روی خط آمدن برق آن ، یو پی اس وظیفه تامین برق ، تنظیم ولتاژ را بر عهده دارد.

معمولا از یو پی اس های سری آنلاین (online ups) در این مراکز استفاده می کنند.