یو پی اس اتاق سرور

یو پی اس اتاق سرور server room

یو پی اس اتاق سرور یا server room از مهم ترین قسمت های شبکه به شمار می رود.

اتاق سرور محل نگهداری سرورهای کامپیوتری است که به همراه اجزای آن ها و تجهیزات شبکه در آن جا نگه می شود. اتاق سرور واحد مرکزی و کنترل است که تمامی اجزای شبکه (روتر ، مودم ، سرور کامپیوتری ، سوئیچ ها ، دستگاه های ذخیره دوربین مدار بسته و …) در آنجا نگهداری می شود.

 

مساحت اتاق سرور server rooms

اتاق سرور نسبت به محل خود (شرکت کوچک ، نسبتا بزرگ ، بزرگ) ممکن است در اندازه های متفاوت باشد. مثلا در یک شرکت کوچک اتاق سرور کوچک و تجهیزاتی به کار میرود ممکن است کم باشد ولی در شکت های بزرگ و دیتاسنتر های بسیار بزرگ ممکن است صدها سرور نگه داری شود.

از این رو اتاق سرور از اهمیت بالایی برخوردار است و باید همیشه ولتاژ ورودی اش تثبیت باشد که از یو پی اس یا درصد کمی از استابلایزر برای این کار استفاده میکنند.

Server room باید همیشه برق داشته باشد. (باتری)یو پی اس وسیله ای است که می تواند ولتاژ ورودی را تثبیت کرده و نویز های برق روی خط را بزداید.

در مواقع قطع برق، برق پشتیبان بدون وقفه توسط یو پی اس روی خط قرار می گیرد و در کارکرد سیستم ها وقفه اتفاق نمی افتد و از آسیب مصرف کننده ها را مسون نگه می دارد.

برای استفاده از یو پی اس در server room باید تجهیزات و توان مصرفی آن ها مورد ارزیابی قرار بگیرند تا بتوان یو پی اس متناسب با توان مصرفی مشخص را برای استفاده خریداری نمود.

 

یوپی اس های آنلاین بهترین انتخاب برای استفاده در اتاق سرور  server room ها هستند.