یو پی اس صنعتی

یو پی اس صنعتی چیست ؟ امروزه در بازارهای جهانی ، شرکت ها و کارخانجات و اماکنی دارای بخش های اداری، اجرایی ، انفورماتیک ، واحد های کنترل کیفیت ، واحد های آزمایشگاهی ، انبار و … هستند که جهت تامین در قطع برق و رفع ایرادات برق شهری باید از یو پی اس های صنعتی تک فاز و 3 فاز استفاده شود.

سایت های صنایع بسیار بزرگ دارای بخش های زیادی در قسمت های خود هستند که این بخش ها علاوه به خط مشی خود با واحد های دیگر مجموعه در ارتباط هستند که باید هر بخش به طور مستقل مشکل قطع برق و رفع ایرادات را حل نماید و قادر باشند تا در مواقع ضرور ی از یک تا چند ساعت برق خود را تامین کنند.

 

حجم برق مصرفی در  واحدهای صنعتی چقدر است؟

میزان استفاده برق در صنایع نسبت به استفاده و تعداد دستگاه ها و همچنین به کاربرد برق و گستردگی توزیع آن بستگی دارد.

معمولا استفاده از یو پی اس در صنایع می تواند از 100 کاوا شروع و تا بالای 600 کاوا نسبت به صنایع فرق کند.

معمولا نسبت به موارد استفاده در صنایع (کارخانجات ، نیروگاه ها ، ایستگاه های استخراج نفت ، کارخانجات یا واحد های تولیدی بسیار بزرگ ، پالایشگاه ها و … ) از یو پی اس های صنعتی تک فاز و سه فاز استفاده می شود که در کاخانجات بزرگ و پالایشگاه و ایستگاه های استخراج نفت و … از یو پی اس های صنعتی 3 فاز استفاده می کنند.

 

نصب یو پی اس های صنعتی

در نصب یو پی اس های صنعتی محل نصب ups از گزینه های مهم و ضروری به حساب می آید که باید از هر نظر استاندارد و دارای تهویه مناسب باشد.

بعد از خرید یا فروش (از طرف شرکت وارد کننده یا توزیع کننده) اولین و مهم ترین گزینه نصب یو پی اس است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یو پی اس های صنعتی دارای مدار های آنلاین هستند. تمام یو پی اس های استفاده شده در صنعت از یو پی اس های آنلاین می باشند.

در نصب این نوع یو پی اس که دارای توان بالا هستند که البته خود یک منبع تغذیه با توان بالا به حساب می آید لازم است نکات ایمنی در نصب رعایت شود و به همراه یو پی اس تابلو کنترل و سیستم های مانیتورینگ و فرمان auto و manual نصب گردند. و همچنین دارای تهویه مناسب و از لحاظ دمایی سرد و خشک باشد.

 

نگهداری از یو پی اس های صنعتی به چه شکل است؟

یکی از عمده ترین دلایل کاهش عمر یو پی اس ها ، تولید حرارت در دستگاه است. یو پی اس های صنعتی و آنلاین باید در مکان سرو و خشک نصب و نگهداری شوند.

باید هر تابلوکنترل دارای خنک کننده باشد و بصورت ماهیانه باتری ها و دستگاه ها چک و بازرسی شوند.

استفاده از سرویس های دوره ی سیستم ها علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه ها و یو پی اس باعث میشود که از خرابی و مشکلات و جلوی خسارت های جبران ناپذیر گرفته شود.