یو پی اس آُسانسور

یو پی اس آسانسور

یو پی اس آسانسور : یکی از سیستم های حمل و نقل در ساختمانها(مسکونی،برج ها،ادارات،سازمان ها،پتروشیمی،پالایشگاه و…..) آسانسور می باشد که وظیفه آن حمل و نقل انسانها به طبقات و یا حمل بار در کارخانجات و مراکز صنعتی است.

آسانسور در حال حاضر یکی از مهمترین اجزای ساختمانها به حساب می آید که بدون آن حمل و نقل برای  افراد سالخورده و دیگر افراد را سخت می نماید.

آسانسور ازموتور و جک های حرکتی تشکیل شده است که تامین نیروی آنها بر عهده برق میباشد. حرکت آسانسور بدون انرژی برق اصلا امکان پذیر نیست.

البته در ایام دور از آسانسورهای قرقره ای دستی که با نیروی محرک دست همراه بود و حرکت می کرد وجود داشت اما امروزه بدون برق آسانسور قابل حرکتی وجود ندارد.

یو پی اس برای آسانسورهای اظطراری

برای تامین برق آسانسور در مواقع قطع برق دائمی مکان مورد نصب یا برق شهری باید از یو پی اس استفاده کنید.

یو پی اس وسیله ایست الکترونیکی که تامین برق بدون وقفه در مواقع قطع را بر عهده دارد.

غالبا از ups های معمولی برای آسانسور استفاده میشود که در صورت قطع برق یک طبقه آسانسور را به طبقه پایین هدایت کند و درب آسانسور را باز نماید.

(البته این مورد به ساختمانهای مسکونی با طبقات کمتر اشاره دارد ولی در برج های چندین طبقه باید از یو پی اس های توان بالا با بک آپ پشتیبانی ساعت زیاد استفاده کرد)

نکته:مراکز صنعتی و پتروشیمی و کارخانجات دارای ژنراتور های قوی هستند که وظیفه تامین برق بر عهده آنها می باشد.

کارشناسان یو پی اس تایماز سیستم آماده ارائه انواع یو پی اس های آسانسور در توان های مختلف با بک آپ مدنظر مشتری هستند. جهت مشاوره در امر خرید ups می توانید با شماره تماس های شرکت تماس حاصل فرمایید.