باتری یو پی اس

باتری یو پی اس از قسمت های دستکاه برق بدون وقفه یا یو پی اس است.

یو پی اس بدون باطری قادر به انجام تامین برق اظطراری نمی باشد.

وظیفه باتری ups

باطری یو پی اس وظیفه ذخیره برق ورودی را دارد تا در زمان قطع برق شهری بتواند انرژی ذخیره شده در خود را توسط یو پی اس بین مصرف کننده بدون وقفه توزیع نماید.

باطری های یو پی اس در برندهای مختلف در سراسر جهان تولید می شوند که به 2 نوع سیلدلید اسید و نیکل کادمیوم تقسیم شده و در 3 حالت طول عمر کم ، متوسط ، زیاد در بازارهای جهانی عرضه میشوند.

از چه نوع باتری بهتر است استفاده کنیم؟

یکی از مسائلی که بسیار حایز اهمیت است طول عمر باتری یو پی اس است. از مسائلی که چه در تعویض باطری یا در خرید یو پی اس باید به آن توجه کنیم طول عمر باطری و برند محصول مورد نظر است.

همانطور که در بالا اشاره کردیم معمولا باتری ها از نظر طول عمر به 3 دسته طبقه بندی می شوند.

  • باتری با طول عمر زیاد
  • باتری با طول عمر متوسط
  • باتری با طول عمر کم

هر چقدر عمر باطری یو پی اس بیشتر باشد قیمت آن بالا میرود و سرعت شارژ آن به مراتب بیشتر می رود.

یکی از گزینه های مد نظر در انتخاب باطری یو پی اس برن محصول می باشد.  باید برندی انتخاب شود که از همه لحاظ عالی باشد و دارای استانداردهای بین المملی باشد تا هم به دستگاه یو پی اس و هم به دستگاه های اطراف صدمه وارد نکند.

نصب باتری یو پی اس

بعد از انتخاب یو پی اس و خرید باتری های خارجی پشتیبان باید محلی مناسب برای نصب دستگاه یو پی اس و باتری های اضافی پیدا کنیم.

برای نصب باتری های یو پی اس باید از کابینت باتری استفاده شود. کابینت باتری حفظه ای فلزی است که وظیفه آن نگهداری و سروسامان دادن به باتری های پشتیبان یو پی اس می باشد.

بهتر از در حین نصب کابینت را از دیوار با فاصله نصب کنیم و دمای اتاق دمای مطلوبی و نسبتا سرد باشد. هر چه دمای محیط بالاتر برود هم عمر دستگاه ها کم میشود و کارایی آن ها نصف میشود و عمر باتری های نصب شده 50 درصد کاهش می یابد و دشارژ به درستی انجام نمی پذیرد.

در زیر به چند مورد از برندهای مطرح باتری از نوع سیلدلید اسید و نیکل کادمیوم با طول عمر های متفاوت اشاره شده است.

محصولات باطری های یو پی اس سیلدلید اسید

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

محصولات باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

0/5 (0 Reviews)